Ypatingo dėmesio reikalaujančios vaikų pėdutės

Nuo pat gimimo vaikų pėdutės vystosi ir auga itin sparčiais tempais, o tai pagrindžia būtinybę jomis skrupulingai rūpintis. Patogi, pėdos dydį bei vaiko gebėjimus vaikščioti atitinkanti iš natūralių medžiagų pagaminta avalynė turėtų būti prioritetas. Tokia užtikrins tolygų krūvio paskirstymą ir taisyklingą pėdučių padėtį. Visgi ne visuomet pavyksta į tai atsižvelgti, o dažnos to pasekmės – vaiko pėdų deformacija. Laiku pastebėta ji gali būti koreguojama avint ortopedinę avalynę, atliekant specialius pratimus, reikšmingą vaidmenį vaidina ir ortopediniai vaikiški padukai.

Spartus vaiko kojų augimas ir formos kaita

Nuo gimimo iki maždaug dvejų metukų vaiko kojos auga dideliu tempu. Antraisiais–trečiaisiais gyvenimo metais tempas šiek tiek sulėtėja, bet palyginti vis vien išlieka greitas. Tikriausiai daugelis pastebėjote, jog pačių mažiausiųjų kojytės yra išlenktos į šonus – sudaro „O“ raidę. Puiku, jei įpusėjus antruosius gyvenimo metus kojos išsitiesina, t. y. iš „O“ formos tarsi grįžta į joms skirtą vietą. Bet tokioje pozicijoje dar nepasilieka – nes nuo 1,5 gyvenimo metų vaiko kojytės pradeda įgauti priešingą – „X“ – formą. Jei vaikučio kojytės auga ir vystosi tinkamai, tai nuo trečiųjų metų jau matomas kojų tiesinimasis – iš „X“ formos jos grįžtą į tiesią poziciją, kurioje jau ir pasilieka. Jei įžvelgiate savo vaiko kojyčių augime bent minimalių nukrypimų nuo šių normų, netaisyklingą kelių padėtį, tikslinga pasikonsultuoti su vaiko gydytoju, taip pat gydytoju ortopedu.

Pėdučių formos kaita ir jos stebėjimo būtinybė

Nesunku pastebėti, kad tik gimusių mažylių pėdutės yra plokščios – tai normalu ir visiškai natūralu. Tik laikui bėgant pėda įgauna teisingą formą, t. y. jai būtiną išgaubtumą. Maždaug trečiaisiais gyvenimo metais ar net šiek tiek vėliau pradeda vystytis išilginiai pėdos skliautai ir galutinai susiformuoja jau mokykliniame amžiuje – paprastai maždaug 6–7 gyvenimo metais. Neigiamos įtakos šiems procesams gali turėti mažas vaiko fizinis aktyvumas, tačiau bene didžiausią neigiamą įtaką daro netinkama avalynė. Tai dar kartą pagrindžia būtinybę atsakingai rinktis vaikui batukus nuo pat pirmųjų jo žingsnelių.

Kodėl svarbu laiku imtis priemonių

Vaiko kojoms ir pėdutėms augant reikia stebėti jų formą, augimo tempus, pėdos suplokštėjimą ir išgaubtumo formavimąsi. Tai leis užbėgti rimtesnėms problemoms už akių. Svarbu žinoti, jog pėdos deformacijos gresia ne tik netaisyklinga, nedailia eisena, bet kur kas rimtesnėmis problemomis. Tai suponuoja netaisyklingą laikyseną, pastaroji savo ruožtu gali lemti įvairias stuburo deformacijas.

Specialūs mankštos pratimai ir ortopediniai vaikiški padukai gali būti labai veiksmingos priemonės, pastebėjus nežymias deformacijas ar identifikavus rimtesnę kojų ir / ar pėdų formos deformaciją.

Ortopediniai vaikiški padukai: kokia jų nauda?

Vaikiški padukai gali būti per visą pėdos ilgį arba ¾ ilgio. Tiek vieni, tiek kiti bus puikus pasirinkimas, jie nepriekaištingai atliks savo funkciją. Tiesa, rinkdamiesi pasikonsultuokite su ortopedu ar kineziterapeutu, kuris variantas Jūsų atveju būtų geresnis.

Ortopedijos centre „Pes Planus“ galite įsigyti aukštos kokybės vidpadžius vaikams. Ortopediniai padukai efektyviai užtikrina taisyklingą pėdos ir čiurnos padėtį, puikiai palaiko pėdos skliautus. ¾ vidpadžiai dėl savo ilgio nemažina įprastos avalynės dydžio, todėl tiks jau nešiojamai arba naujai įsigytai avalynei.

Ortopediniai vaikiški vidpadžiai užtikrina, jog bus užkirstas kelias pėdos krypimui į išorę ar į vidų, o tai leis išvengti per didelės apkrovos sąnariams ir netaisyklingos eisenos.

TAIP PAT SKAITYKITE